Olej sezamowy Dabur 500 ml. Zobacz większe

Olej sezamowy Dabur 500 ml.

Nowy

Czysty olej sezamowy Olej sezamowy Dabur

  • Obniża cholesterol.
  • Stanowi naturalny filtr UV.
  • Pomaga zwalczać alergie skórne.

Olej sezamowy Dabur Olej sezamowy Dabur Olej sezamowy Dabur

Więcej szczegółów

15,00 zł

Więcej informacji

Dabur Sesame Oil
Dabur Olej sezamowy
Pojemność 500 ml.

Olej sezamowy Dabur posiada właściwości obniżające ciśnienie krwi, korzystnnie wpływa w nadciśnieniu leczonym lekami moczopędnymi. Dzięki obecności wielonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz sezaminy, związku z grupy lignanów, olej sezamowy nie tylko obniża ciśnienie, ale również hamuje syntezę i wchłanianie cholesterolu. Olej sezamowy składa sie z 14% nasyconych kwasów tłuszczowych, 41-43% kwasu oleinowego, 41-43% kwasu linolowego, 9-10% kwasu palmitynowego, 5-6% kwasu stearynowego, 0,5% kwasu linolenowego.Dzienna dawka spozycia oleju to 35 gram. Taka ilość spożywana przez ok. 60 dni skutecznie obniża ciśnienie krwi. Olej z nasion sezamu zawiera witaminę E, która jest naturalnym przeciwutleniaczem oraz witaminę K, która między innymi działa przeciwkrwotocznie i uczestniczy w formowaniu tkanki kostnej.

Oleju sezamowego używa się do gotowania i sałatek. Nie wolno stosować go do smażenia!

Ze względu na swoje właściwości, olej sezamowy wykorzystywany jest także w przemyśle kosmetycznym do produkcji kremów, kremów przeciwsłonecznych, kosmetykach do pielęgnacji włosów i innych. Olej sezamowy możemy znaleźć w dobrych kremach do cery suchej, mieszanej i dojrzałej, źle ukrwionej i wrażliwej. W kosmetykach przeciwsłonecznych, ponieważ posiada naturalny filtr ochrony przed słońcem. W kosmetykach do pielęgnacji włosów suchych oraz przesuszonej skóry głowy.

Nie wolno używać oleju sezamowego w stanach zapalnych skóry oraz na skóre poparzoną ponieważ posiada właściwości rozgrzewjące i oczyszczające.
Według Ajurwedy olej sezamowy jest najlepszym olejem do masażu całego ciała, oczyszcza organizm z toksyn oraz przywraca skórze blask i jedwabistą gładkość.

Olej sezamowy ma właściwości tonizujące, regenerujące, nawilżające, przeciwzapalne, rozgrzewające, oczyszczające, reguluje pracę gruczołów łojowych, zwalcza wolne rodniki, hamuje krwawienie, eliminuje szkodliwe działania UV.

Zalecany do pielęgnacji cery wokół oczu, likwidacji podrażnień i zaczerwienień , zwłaszcza alergicznych, do zapobiegania oparzeń słonecznych (naturalny UV – filtr),
do masażu leczniczego i relaksacyjnego.

Oceny

Napisz opinię

Olej sezamowy Dabur 500 ml.

Olej sezamowy Dabur 500 ml.

Czysty olej sezamowy Olej sezamowy Dabur

  • Obniża cholesterol.
  • Stanowi naturalny filtr UV.
  • Pomaga zwalczać alergie skórne.

Olej sezamowy Dabur Olej sezamowy Dabur Olej sezamowy Dabur

Napisz opinię

Produkty powiązane