Wszystkie wpisy

Lawenda zapach miłości...

Lawenda zapach miłości...

Lawenda (Lavandula L. ) jest rośliną z rodziny jasnotowatych. Obejmuje ponad 40 gatunków. Uprawiana w obszarze śródziemnomorskim od Wysp Kanaryjskich po Indie. Coraz bardziej popularna i doceniana również u nas. Lawenda dziś kojarzona ze rośliną odstraszajacym mole, dawniej była uważana za zapach czystej, dziewiczej miłości. Miał przyciągać miłość czystą prawdziwą nieskazitelną... Lata temu we Francji, prostytutki nosiły zawsze ze sobą woreczek z lawendą, zapach lawendy miał im zapewnić łagodność klientów.

Lawenda to niezastąpiony zapach niosący ulgę w przypadkach wielu schorzeń, dolegliwości...

Lawenda w aromaterapii

Lawenda uspokaja i relaksuje. Od dawna doceniana przez medycynę naturalną, stosowana z powodzeniem pomaga w stanach bezsenności, depresji, stanach lękowych, łągodzi stres. Uspokajający zapach lawendy relaksuje zmęczone ciało i umysł. Odmładza i pobudza zmysły.

Olejek do masażu

Dodany do olejku bazowego eteryczny olejek z lawendy nie tylko nawilża skórę, przynosząc ukojenie i relaks, ale również leczy problemy skórne, goi trądzik, zapobiega pojawianiu sie wykwitów, krostek, wysypek.
Wmasowany w obolałe miejsca olejek lawendowy łagodzi bóle typu lumbago, bóle spowodowane przez skręcenia zwichnięcia, reumatyczne bóle mięśni, artretyzm, bóle mięśni włóknistych.
Przy bólach menstruacyjnych i skąpych menstruacjach dobrze jest wmasowywać olejek w dolne partie brzucha.
Czysty olejek lawendowy wmasowany w dolne partie pleców zmniejsza ból i zwiększa koncentrację aby przyspieszyć poród przy bólach porodowych.
Rozcieńczony olejek lawendowy w oleju nośnym a następnie zmieszany z wodą do kąpieli pomaga noworodkowi zasnąć. Łagodzi kolki, drażliwość i infekcje dziecięce.

Leczenie problemów zdrowotnych

Regularne spożywanie herbaty z lawendą pomaga leczyć lęki, migreny i bóle reumatyczne. Inhalacje parowe z kilku kropli olejku lawendowego pomagają oczyścić zatoki i decongest. Lawenda posiada właściwości antyseptyczne, stosowana do małe skaleczenia i rany, zapewnia natychmiastową ulgę w bólu.

Kąpiele

W stanach zmęczenia, po trudach dnia bardzo pomocną jest kąpiel z dodatkiem odwaru z ziela lawendy. 10 - 15 minut, przynosi odprężenie i uspokaja.

Czas na chwilę relaksu:

Herbata lawendowa 

3 łyżki stołowe świeżych kwiatów lawendy
lub 1,5 łyżki suszonych kwiatów lawendy
2 szklanki gotowanej wody
miód i cytryna do smaku

Wsyp kwiaty lawendy do imbryka, zalej wrzącą wodą. Pozostaw pod przykryciem na 4 - 5 minut.

Podawaj lawendową herbatę z miodem i plasterkiem cytryny. 

Herbata lawendowa uspokoi, ukoi nerwy i zrelaksuje.

50Komentarze

Pomoc techniczna telewizji cyfrowej

    Sty. 03, 2023       0 Comments

Zapraszamy mieszkańców Warszawy oraz województwa mazowieckiego do skorzystania z profesjonalnego montażu i ustawienia ANTENY satelitarnej telewizji Polsat Box oraz Canal+

USTAWIENIE ANTENY SATELITARNEJ

Serwisy streamingowe w internecie powoli tracą na popularności a cyfrowa telewizja zyskuje na popularności, największą różnicą jest konieczność montażu i ustawienia anteny satelitarnej na balkonie lub na dachu naszego domu. Zyskujemy dostęp do kilkuset programów telewizyjnych z kraju i całego świata, stajemy się niezależni od łącza internetowego i jego szybkości. Możemy zamontować małą antenę satelitarną na kamperze i zabierać ze sobą dekoder na urlop. Profesjonalni monterzy instalują zestawy satelitarne na terenie całego województwa mazowieckiego: Warszawa, Piastów, Podkowa Leśna, Błonie, Mińsk Mazowiecki, Konstancin, Piaseczno, Grodzisk Mazowiecki, Łomianki, Wołomin, Zielonka, Marki, Pruszków, Legionowo, Babice, Ożarów Mazowiecki, Raszyn, Sulejówek, Otwock, Sochaczew

Ilość głosów: 160 | Ocena: 4.8